Η Zara Larsson κυκλοφορεί, από την Panik Records/ Sony Music, το νέο της album «Venus».
Το «Venus» περιλαμβάνει τις επιτυχίες «Can’t Tame Her» και «On My Love», το νέο single «You Love Who You Love» και πολλά άλλα tracks που συνθέτουν τον πιο δυναμικό δίσκο της Zara μέχρι σήμερα.
Με τον ανεβαστικό ήχο της, το εκλεκτικό της στυλ και το όραμά της, η Zara Larsson είναι μία από τις πιο σύγχρονες pop τραγουδίστριες. Τα τραγούδια του «Venus» αναμειγνύουν τον μύθο και την πραγματικότητα στην εξερεύνηση της σύγχρονης αγάπης: είτε με έναν σύντροφο («You Love Who You Love»), την τέχνη («End Of Time»), την οικογένεια («On My Love»), ή με τον εαυτό μας («Can’t Tame Her»).
Το ομότιτλο του album τραγούδι («Venus») είναι ένα mix των ‘80s και της σημερινής pop και αποτυπώνει τα πρώτα πραγματικά συναισθήματα για κάποιον με συγκινητική λεπτομέρεια.
Στο εντυπωσιακό εξώφυλλο του «Venus», η Zara Larsson ενσαρκώνει το πνεύμα της δύναμης και της ευπάθειας, φέρνοντας την παράδοση του Botticelli σε μια τολμηρή νέα εποχή.
«Ο δίσκος μπορεί να περιλαμβάνει διάφορα είδη μουσικής αλλά είναι κατά βάθος εγώ!», δηλώνει η ίδια.
Στις 16 Φεβρουαρίου, η Zara Larsson ξεκινά την περιοδεία «Venus Tour» με συναυλίες στη Μεγάλη Βρετανία που έχουν ήδη γίνει sold out, ενώ θα ακολουθήσουν σταθμοί ανά την Ευρώπη.