H Rosalia, η βραβευμένη με Grammy και Latin Grammy καλλιτέχνιδα και ο επίσης βραβευμένος με Latin Grammy και icon της reggaeton, Rauw Alejandro, μόλις κυκλοφόρησαν το κοινό τους project με τίτλο «RR».
Η δισκογραφική συνεύρεση αποτελείται από ένα EP με τρία μοναδικά τραγούδια που είναι διαθέσιμα μέσω της Panik Records/ Sony Music.
To «RR» ουσιαστικά μας αφηγείται την ιστορία των δύο καλλιτεχνών ως ζευγάρι, μιας μοναδικής όμορφης σχέσης από το παρελθόν στο παρόν με ματιά προς το μέλλον. Οι φωνές συμπληρώνουν η μία την άλλη, με τέτοια χημεία που μόνο δύο ερωτευμένοι μπορούν να μοιραστούν. Την ίδια στιγμή, τα στιλ δένουν αρμονικά μεταξύ τους και δημιουργούν μία σύνδεση που δεν έχουμε ξαναδεί σε συνεργασία.
Η Rosalia δήλωσε για τη συνεργασία: «για εμάς πρώτα πάει η αγάπη και μετά όλα τ’ άλλα, όμως αυτή τη φορά αφήσαμε για λίγο τα προσωπικά πίσω για να ολοκληρώσουμε την δημιουργία του ‘RR’ και να το μοιραστούμε με τον κόσμο. Μετά από 3 χρόνια αυτά τα τρία τραγούδια πλέον κυκλοφόρησαν και αντικατοπτρίζουν τρία διαφορετικά στάδια της αγάπης».
Με αφορμή την κυκλοφορία, δόθηκε στη δημοσιότητα το video για το τραγούδι «Beso», με προσωπικές ακυκλοφόρητες στιγμές που απαθανάτισαν οι δύο καλλιτέχνες κατά τη διάρκεια ταξιδιών τους σε χώρες όπως Ιαπωνία, Πουέρτο Ρίκο, Ισπανία, Γαλλία και Ηνωμένο Βασίλειο.
Σύντομα, θα κυκλοφορήσουν σε videos και τα άλλα δύο τραγούδια του «PR», τα «Vampiros» και «Promesa».