Οι Black Eyed Peas, οι πολυπλατινένιοι και 6 φορές βραβευμένοι με Grammy καλλιτέχνες, αποκαλύπτουν το νέο τους single, με τίτλο «Simply The Best», μια συνεργασία με την Βραζιλιάνα superstar Anitta και τον El Alfa.
Το «Simply The Best», που κυκλοφορεί από την Panik Records και την Sony Music, είναι ένα χορευτικό hit, στο οποίο οι Black Eyed Peas, Anitta και El Alfa τραγουδούν ο ένας στον άλλο, αναδεικνύοντας την μοναδική τους χημεία. Την ίδια στιγμή, η Anitta προσθέτει το βραζιλιάνικο στοιχείο της και ο El Alfa το δομινικανό του ταπεραμέντο, τα οποία συνδυάζονται με τους Black Eyed Peas και τους ήχους τους που έρχονται με επιρροές από μουσική του Los Angeles.
Το «Simply The Best», που συνοδεύεται από video το οποίο συνεχίζει την παράδοση με τις εξωπραγματικές εικόνες που διακατέχουν τα τελευταία videos του group, μας βάζει στον κόσμο του νέου album των Black Eyed Peas, «Elevation», το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 11 Νοεμβρίου.
O δρόμος για το «Elevation» άνοιξε με την παγκόσμια επιτυχία «Don’t You Worry», με την Shakira και τον David Guetta, ένα τραγούδι που έχει συγκεντρώσει περισσότερα από 100 εκατομμύρια streams στο Spotify και πάνω από 107 εκατομμύρια προβολές στο YouTube, ενώ βρέθηκε στο Top 40 του Adult Contemporary Chart, στο Top 30 του iTunes Top Pop Songs Chart και στο Top 50 του Shazam U.S. Top 200.